Jakie są zalety e-papierosów?

Czym cechują się e-papierosy? Wymieniać można by tu nadzwyczaj długo, zaczynając od lekkiej obsługi (wymagającej jeno konsekwentnego dolewania liquidu i doładowywania akumulatora), poprzez nietworzenie substancji karcynogennych i nieduże koszta (z analiz wynika, że za sto do stu siedemdziesięciu papierosów zapłacimy od siedmiu do dwudziestu dziewięciu złotych), a na legalności palenia w miejscach publicznych kończąc. Niemniej, absolutnie nie jest tak, iż są one idealne, a wręcz na odwrót, ale już teraz (czyli na etapie ich polepszania) nie ma lepszej alternatywy dla uzależnionych.

Bateria do e-papierosa EGO TANKKonfirmacją tychże słów są zaś coraz to bardziej innowacyjne badania i opinie mediów, wśród których można przybliżyć tekst w The Guardian, gdzie specjaliści zrównują szkodliwość nikotyny (którą e-papierosy posiadają) do niebezpieczeństwa kofeiny w kawie, artykuł spółki Lega Italiana Anti Fumo, gdzie referowane są wyniki pilotażowych badań medycznych pana Riccardo Polosy (które potwierdzały odpowiedni wpływ e-papierosów na nałóg nikotynowy), a także chociażby artykuł Thomasa J. Glynna, gdzie przybliżono plusy dostarczania samej nikotyny (i równoczesnego wyłączenia emisji siedmiu tysięcy substancji szkodliwych dla organizmu), nasycanie odruchów charakterystycznych dla czynności palenia, usuwanie rezultatów biernego palenia oraz wykorzystanie tego oprzyrządowania jako środka do oswobodzenia się z uzależnienia.

Pomimo wyżej nadmienionych opinii natomiast, wiele krajów wciąż traktuje e-papierosy jak groźną egzotykę, czego poświadczeniem jest Austria, gdzie sprzedaż tychże jest po prostu bezprawna, Dania, gdzie wkłady nikotynowe są przepisowe tymczasowo, Holandia, gdzie nie wolno ich reklamować, Malezja, gdzie e-papierosy są dostępne jedynie na receptę, a także bezkres pozostałych. Zresztą, w Polsce także można oglądać wątpliwą politykę względem takowych, gdyż już wzbroniono stosowania ich przykładowo w warszawskich środkach transportu publicznego.

Fachowcy wyrażają jednak mniemanie, że sytuacja ta się przekształci, bo pojawia się coraz większa ilość dodatnich opinii względem takiej alternatywy, a do tych świat ustawodawczy wręcz będzie musiał się dopasować, ponieważ w przeciwnym razie spotka się on z nadzwyczaj dużym protestem społeczeństwa, które to zresztą e-papierosy zaczyna coraz to mocniej doceniać i coraz to chętniej zeń robić pożytek.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s