Jakie są zalety e-palenia?

Czym znamionują się e-papierosy? Wymieniać możemy nad wyraz długo, startując od banalnej obsługi (wymagającej jedynie stałego uzupełniania liquidu i doładowywania akumulatora), poprzez niegenerowanie substancji rakotwórczych i nieduże koszta (z badań wynika, że za dziewięćdziesiąt do stu osiemdziesięciu papierosów zapłacimy od sześciu do dwudziestu sześciu złotych), a na legalności palenia w miejscach publicznych kończąc. Niemniej, absolutnie nie jest tak, iż są one doskonałe, a wprost przeciwnie, ale już dziś (czyli na etapie ich polepszania) nie ma lepszej alternatywy dla uzależnionych.

e-papierosyKonfirmacją tychże słów są zaś coraz to bardziej innowacyjne badania i opinie mediów, pośród których możemy przedstawić tekst w The Guardian, gdzie fachowcy zrównują niebezpieczeństwo nikotyny (którą e-papierosy posiadają) do szkodliwości kofeiny w kawie, artykuł organizacji Lega Italiana Anti Fumo, gdzie referowane są wyniki pilotażowych testów medycznych pana Riccardo Polosy (które potwierdzały odpowiedni wpływ e-papierosów na nałóg nikotynowy), a także na przykład artykuł Thomasa J. Glynna, gdzie zobrazowano plusy dostarczania samej nikotyny (i równoczesnego wykluczenia emisji kilku tysięcy substancji niebezpiecznych dla organizmu), zaspokajanie odruchów charakterystycznych dla czynności palenia, eliminowanie rezultatów biernego palenia oraz użytkowanie tego oprzyrządowania jako środka do oswobodzenia się z uzależnienia.

Pomimo wyżej napomkniętych opinii natomiast, multum państw ciągle traktuje e-papierosy jak niebezpieczną egzotykę, czego potwierdzeniem jest Austria, gdzie sprzedaż tychże jest po prostu zakazana, Dania, gdzie wkłady nikotynowe są przepisowe tymczasowo, Holandia, gdzie nie można ich promować, Malezja, gdzie e-papierosy są dostępne wyłącznie na receptę, a także bezmiar pozostałych. Zresztą, w naszym państwie również można obserwować dziwną politykę względem takowych, ponieważ już zakazano użytkowania ich chociażby w rodzimych środkach transportu publicznego.

Fachowcy wyrażają jednak przeświadczenie, że ten stan rzeczy się przekształci, bo pojawia się narastająca ilość korzystnych opinii względem takiej alternatywy, a do tych świat legislacyjny wprost będzie musiał się dopasować, gdyż w przeciwnym razie spotka się on z nader dużym oporem ogółu, który to zresztą e-papierosy zaczyna coraz to bardziej doceniać i coraz to bardziej entuzjastycznie zeń czerpać korzyść.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s