Historia e-papierosów

Elektroniczne papierosy posiadają dość młodą historię, i to nie tylko w skali naszego kraju, ale także w skali całego świata, w związku z czym nic nadzwyczajnego, że multum krajów nie zajęło się nimi w materii prawnej, a potwierdzeniem przytoczonych słów jest chociażby Belgia, gdzie takowe nie podlegają całkowicie żadnym normom prawnym.

Nie jest niemniej tak, iż wszędzie tak jest, a wprost przeciwnie, bowiem rozmaite państwa różnorako tę używkę oceniają i naprawdę warto o tym się przekonać, tym szczególniej że jej sława niezwykle narasta i nic nie wskazuje, aby miało być odwrotnie.

e-papierosyI tak ot, elektroniczne papierosy między innymi w Australii są kompletnie zabronione, w Austrii traktuje się je za przyrządy medyczne, w Danii jako takie są zgodne z prawem, ale wkłady nikotynowe już nie, w Finlandii dozwolony jest wyłącznie ich zakup w krajach zagranicznych i wykorzystywanie własnym sumptem, w Holandii zabrania się ich reklamy, a w Stanach Zjednoczonych podlegają akceptacji prawnej, aczkolwiek w rezultacie badań (uskutecznianych przez tamtejszych specjalistów) dochodzi do selektywnego wstrzymywania sprowadzania niektórych modeli.

Jak to ma się zaś w naszym kraju? A no tak, że elektroniczne papierosy nie podlegają wielu zaleceniom prawnym, aczkolwiek zabrania się ich palenia w niektórych miejscach, takich jak przykładowe środki transportu publicznego.

Bez względu jednak na to, jak sytuacja legislacyjna tychże się prezentuje, występuje nad wyraz duża szansa, że bezlik w tym zakresie się jeszcze zmieni, gdyż do polityków na całej ziemi dociera nareszcie, iż elektroniczne papierosy stanowią faktyczną alternatywę dla ich zwyczajnych odpowiedników.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s